Rodičovská přípravka za pár kaček.

Z důvodu rekonstrukce webu přístup ke všem kurzům pouze do 19.5.2024

krátká videa

60 – 100 minut informací

Cena: 390Kč nyní 170Kč

shrnující webinář nebo video z placeného kurzu

podpora ve skupině Spokojené rodičovství – komunikace a emoce

Rodičovství je náročná cesta. Málokdo z nás je na ní skutečně připravený. Můžeme mít načtené knihy a naposlouchané podcasty, jenže každé dítě i naše výchozí pozice jsou jiné a tak se ve skutečnosti učíme za běhu. Jako rodiče máme velký vliv na to, jakým způsobem se bude naše dítě vyvíjet, jaké vztahy bude budovat s ostatními lidmi nebo jak bude zvládat stresové situace. Teoretické informace je důležité ještě podpořit tréninkem různých technik a metod, v nichž se naučíte pracovat s daným tématem, které vás v rodičovství právě trápí. Tento minikurz je zaměřený na vztek. Dozvíte se:

Co to jsou emoce a proč jsou pro rodiče emoce dětí tak náročné?

Co nám vztek říká? Jak porozumět poselství vzteku v běžných situacích?

Jak zdravě pracovat se vztekem u sebe?  Jak na vztek dítěte krok za krokem? Jak to vše uvést do praxe a nezhroutit se?

Tahle přípravka je nejvíc nadupaná. Emoce jsou nedílnou součástí našeho života a vím, že je řeší úplně každý rodič. 

Jakmile jsem se stala mámou, s emocemi jakoby se pytel roztrhl. Nikdy bych neřekla, jak se dokáže tak malý tvoreček vztekat. Zároveň jsem netušila, kolik vzteku se kumulovalo v mém těle.

V přípravce si projdeme téma emocí hezky postupně. Řekneme si, proč je pro rodiče rozvoj emoční inteligence velkým přínosem. Projdeme si 6 primárních emocí. Podíváme se na hněv a jeho spouštěče. Řeknu vám, jak u dětí rozvíjet empatii.

Další videa budou už jenom o vzteku. 

Zjistíte, proč se děti vztekají, jak se k jejich vzteku postavit. Nezapomněla jsem ani nás mámy, proto získáte mnoho tipů, jak zdravě rozptýlit svůj vlastní vztek.

Jako bonus získáte 7 tipů, jak hravě zvládat vztek u dítěte.

Při nástupu dítěte do školky se jako mámy bojíme, jak to ta naše „dítě“ zvládne, jak se popere se změnou, novým prostředím a kolektivem dětí. 

První krok k pohodovějšímu začátku je spíše o tom, podívat se do svého nitra a nalézt odpověď na úplně základní otázku. PROČ? Proč jde moje dítě do školky? Čekám druhé dítě, jdu do práce, chci mít volno, je předškolák… Každá máme úplně jiný motiv. O vašem proč bude první video.

V následujících videích se podíváme na další kroky, které vám i vašemu dítěti toto první velké odloučení ulehčí. 

Prošlápnete si cestu do školky už teď, je zbytečné čekat až na 1.září a zjistíte smysl rituálů. 

K tomu všemu vám řeknu, jaká realistická očekávání, co se týká chování a dovedností, byste měla mít u dítěte od 1-5 let.  Ke stažení budete mít 7 PDF souborů s tipy na lednici a pracovní listy.

Už se zase rvou! Neustále se o něco přetahují!  Proč se ty dva nemají rádi? Takhle jsem si to nepředstavovala.

S příchodem dalšího dítěte do rodiny se toho hodně změní. I když jste první dítě na příchod sourozence připravovala a ono se moc těšilo, pár týdnů po narození už řešíte žárlivé scény, pak rvačky o hračky a později slovní potyčky. A výjimkou nejsou ani puberťáci. Konflikty mezi sourozenci jsou v každé rodině a je to dobře. 

Hraje-li si dítě s hračkou, emočně se na ní naváže a když mu jí chce někdo vzít, začne reagovat impulsivně jako zvíře, které si chrání svoje teritorium. Nechce přijít o předmět, který ho dělá spokojeným. Toto chování souvisí s vývojem mozku, o kterém se dozvíte více.

Zvládání sourozeneckých hádek děti připraví na konflikty mimo rodinu. A je jenom na vás, jak je v budoucnu bude řešit. Osvojte si 7 základních kroků pro empatické  zvládání hádek. 

Znáte ty chvíle, kdy vaše dítě roní krokodýlí slzy, vy se zeptáte: „co se stalo?“ a odpovědi se nedočkáte?  Vaše dítě je naštvané a dotaz: „proč se tak zlobíš“ situaci ještě zhorší? 

Vidíte, že je dítě v nesnázích, snažíte se mu pomoci, jenže na vaše otázky prostě ne a ne odpovědět. A když se něco dozvíte, chcete mu dát v dobré víře hned nějakou radu, abyste mu celou situaci pomohly vyřešit a ani to jeho emoční rozpoložení nevylepší. Cítíte se pak frustrovaná, bezmocně nebo naštvaná. 

Řeknu vám, čím to je. Jako rodiče moc mluvíme a málo nasloucháme. Poslouchání by nám ještě šlo, ale naslouchání je něco, co by se měl naučit každý člověk. Ani my samy se necítíme být dostatečně vyslechnuté od našeho partnera, rodičů, kamarádky. 

Budeme si povídat o jedné z nejdůležitějších dovedností 21. století – aktivním naslouchání. To pomáhá zklidnit silné emoce, urovnat  myšlenky, nalézt skutečný problém a řešení. 

Rodičovské rozšíření respektujícího přístupu

Naslouchání je dovednost, která upevňuje a zlepšuje vztahy. Není důležité pouze pro rodiče. Naslouchat by se měl naučit každý člověk, kterému záleží na jeho vztazích s ostatními lidmi.

Nikdy není pozdě.

Naslouchání je dovednost, která přináší benefity oběma stranám.  Vypravěči pomáhá snížit intenzitu silných emocí, získat přehled nad tím, co opravdu prožívá. Dává mu pochopení a přijetí spojené s plnou pozorností. V nejlepším případě mu naslouchání pomůže nalézt svoje vlastní řešení. 

Naslouchající, který se vědomě rozhodne, že chce druhému věnovat svůj zájem, získá jasné informace o tom, co vypravěč prožívá, co ho vede k jeho činům, jaké jsou jeho postoje, potřeby nebo hodnoty. Můžeme říci, že ho mnohem více pozná, než kdyby ho jen poslouchal. Společně prohlubují vzájemnou důvěru a blízkost. Jedná se o jednu z nejdůležitějších komunikačních dovedností 21. století.

Vaše dítě se vzteká ráno při oblékání, odchodu do školky, u jídla, při odchodu z hřiště, na návštěvě, u babičky s dědou, v obchodě, před koupáním, před spaním…

Nelíbí se mu, když nedostane co chce, nesplníte jeho přání, něco se mu nepovede, nejde mu něco udělat, něco mu zakážete, nechcete mu půjčít svojí věc…

A vy jste z toho vyčerpaná, unavená, otrávená, naštvaná, vzteklá, bezmocná, frustrovaná, lítostivá…

Chce se vám křičet, brečet, máte výčitky, myslíte si, že jste špatná máma, litujete svých reakcí…

PO KURZU SE BUDETE CÍTIT SPOKOJENĚJŠÍ, ŠŤASTNĚJŠÍ, VYROVNANĚJŠÍ, KLIDNĚJŠÍ, JISTĚJŠÍ!