Po narození mého prvního dítěte, jsem si kladla spoustu otázek. Mám se řídit zaručenými pravdami minulých generací nebo svou intuicí? Jestli to, co dělám, může pozitivně či negativně ovlivnit budoucí život mého dítěte a jak. Jsem dobrá máma? Otázek bylo nekonečně mnoho a já nepřetržitě na všechny hledala odpovědi. Byla jsem zahlcena protichůdnými radami a informacemi. Chtěla jsem vědět, jak své dítě vychovat bez zbytečných slz, nepochopení a stresu. Jak zvládnout mateřství, partnerství i domácnost. Jak se udržet v psychické kondici a nezbláznit se z toho. Věděla jsem, že to chci dělat jinak, ale nevěděla jsem jak.

Rodičovství se pro mě stalo životní zkouškou. 

Abych se mohla stát průvodcem svých dětí, musela jsem především „zapracovat“ sama na sobě. Začít si znovu věřit. Najít správný směr své cesty. Rozpoznat a přestat používat automatické vzorce chování, které mne omezovaly v osobním rozvoji a jiném pohledu na mateřství. Naučit se řešit konfliktní situace v klidu, s nadhledem, pochopením a láskou. Změnit způsob komunikace. Naučit se pracovat s emocemi.

Nastartovala jsem svůj osobní rozvoj.

Jsem lektorka komunikačních dovedností. Pracuji s rodiči i pedagogy. Pořádám workshopy, přednášky, kurzy, vedla jsem podpůrnou skupinu v komunitním centru Husitská. Jsem spoluautorka knihy Pája a bleší cirkus.  Tvořím komunitu podobně zapálených rodičů ve FB skupině Spokojené rodičovství – komunikace a emoce. Aktuálně procházím výcvikem mediátora.

Buduji si s dětmi harmonický, přátelský a vyvážený vztah plný lásky.

Ale jako všude jinde to i u nás občas bouří a blýská. Zažila jsem i rodičovské vyhoření.

Jsem máma dvou dětí, která není dokonalá. Pracuje na sobě a snaží se učit ze svých chyb.