Naslouchejte svému podnikání

Otevírám nový a jedinečný program pro podnikatelky!

Ať jsme jako podnikatelky v jakékoli fázi svého podnikání, chceme se posouvat dál. Být podnikatelkou je nekonečný proces, ve kterém se učíme mnoho nového. Pamatujete si na svoje začátky? Co všechno jste se potřebovala naučit, než jste vypustila do světa svojí první nabídku? A co teprve potom, když jste chtěla poprvé vést kampaň? Možná jste prošla vzdělávacími kurzy. Účastnila se skupinových brainstormingů. Přidala se do několika podnikatelských skupin. Inspirovala se od webařek, copywriterek. Vstoupila do mastermindu nebo mentoringu. Každá z těchto cest vám dala nové znalosti, vhledy, zkušenosti a posunula vás dál. Sama jsem některými prošla. Jenže v průběhu mého vlastního seberozvoje jsem narazila.

Nevím jak vy, ale já jsem se na začátku svého podnikání z finančních důvodů rozhodla, že si budu dělat „všechno sama“ – web, texty, spravovat sítě, točit videa, psát newslettry, organizovat přednášky atd. Bedlivě jsem poslouchala odborníky, mentory, profesionály. Hltala jsem každé jejich slovo. Sledovala všechny jejich videa. Snažila jsem se je následovat. Zároveň jsem se dost nechávala ovlivňovat okolními podnikatelkami. Wow, Edita už má web. Ty jo, Alena stihla napsat prodejku během jednoho dne. Petra už vypustila magnet a Kamila má úspěšnou kampaň! A já? Já nemám ještě ani natočené úvodní video ke kurzu, uff. Musím do toho šlápnout, musím se víc učit a musím proniknout do dalších a dalších témat, abych byla dobrá, aby se mi podnikání pořádně rozjelo.

Byla jsem uštvaná, unavená, bez nápadu. Utavila jsem sama sebe. Dneska už vím proč. Byla jsem tak moc zabraná do posouvání svého podnikání, že jsem pod tíhou všech informací a možností zapomněla na to nejdůležitější. 

Zapomněla jsem NASLOUCHAT SAMA SOBĚ. Možná se to stalo i vám a nyní máte unikátní možnost to napravit. Když budete naslouchat sami sobě (svému podnikání), dokážete rozpoznat intuici, kterou je dobré následovat a vaše EGO, které potřebuje trochu zkrotit. Naše nezkrocené EGO nám tak trochu lže do kapsy. Chce nás chránit, ale dělá to nevhodným způsobem. Udržuje nás na povrchu a nepustí do hloubky prožíváníObjevte vaše panenské „JÁ“ a zdokonalujte své podnikání podle něj. Nebudete muset kopírovat styl ani způsoby nikoho jiného. Najdete si svoje vlastní a funkční cesty, po kterých se vám půjde pohodlně a s radostí. Zároveň budete více otevření svému okolí. Jakmile poznáte sami sebe, budete schopni mnohem více porozumět i svým klientům.

Podnikání není jenom o tom, jak vytvořit web, naučit se psát texty, umět prodávat. V podnikání velmi důležité místo sebepoznání. Ani s těmi nejlepšími návody a tipy se nám nepodaří podnikání rozjet a zkvalitňovat, dokud nebudeme mít jasno v tom, kdo jsme. Je potřeba pochopit, jaký je náš vnitřní svět, naše nastavení a prožívání. Některé ženy se snaží napojit na svoje vnitřní dítě, ženu, muže. Jiné pracují na mindsetu. Každá jde svou individuální cestou. Nechává si pomáhat od inspirativní člověka, se kterým ladí a zároveň k němu vzhlíží. Je v podnikání o pár kroků dál.

Ať jste se chtěla naučit vytvořit web nebo pracovat na mindsetu. Co bylo vaším cílem? Co jste chtěla získat? Zorientovat se v dané problematice, získat praktické tipy a dostat radu, jak na „to“?

Ano, dostat radu a podle ní se řídit. Je to logické. I v soukromém životě, když nevíme kudy kam, si rádi jdeme pro radu. Takto získané rady jsou určitě cenné. Stalo se vám ale někdy, že vám taková rada nefungovala? Něco vám na ní nesedělo a vy jste jí nakonec nevyslyšela.  Proč? Každá rada totiž v sobě nese „nádech rádce“. Je to rada, která vznikla na základě objektivního vnímání, zkušenosti někoho jiného, člověka s rozličnými schopnostmi a vlastnostmi. Někoho, kdo se ocitá v podobných (ne nikdy stejných) podmínkách jako vy. Taková rada může, ale nemusí pomoci. Může vás někdy i naštvat nebo odradit

Potřebujete momentálně v podnikání něco vyřešit?

Dovolte si nežádat o rady!

Začněte odpovědi na otázky a řešení svých problémů hledat v sobě.

Dovolte si naslouchat!

Ponořte se do vnitřního světa a objevujte své skutečné „JÁ“.

Dovolte si najít sama sebe!

Program NASLOUCHEJTE SVÉMU PODNIKÁNÍ  je tu pro vás. Budu vystupovat v roli průvodce vaším vnitřním světem, kde společně najdeme odpovědi na vaše otázky. Nečekejte ode mne žádné rady, postupy ani tipy. Tím, že vám budu NASLOUCHAT, získáte jasný přehled nad celou situací. Lépe tak pochopíte svoje jednání i prožívání (emoce) a s klidnou hlavou budete moci nalézat vhodná řešení. Nebudeme se zabývat povrchními částmi problému, posvítíme si na opravdové jádro. Moje reflexe vám bude sloužit jako zrcadlo vás samotných.

Porozumíte tomu, jak váš vnitřní svět fungujete. Potom, co si uvědomíte a poznáte svoje automatické vzorce, které ovlivňují vaše podnikání, je můžete vědomě měnit tak, abyste se v podnikání cítila sebevědomá, autentická, spokojená. 

Zároveň sdílení v úzkém a bezpečném kruhu stejně naladěných žen je velmi uklidňující, protože zjistíte, že i ostatní mají své Pandořiny skříňky. Budete zde vnímat podporu, sounáležitost a pochopení.  

Máte momentálně v podnikání problém, který vám brání hnout se z místa?

Ráda byste vyzkoušela unikátní metodu, jak porozumět sama sobě?

Vnímáte určité bloky, ale nedokážete je přesně identifikovat?

Potřebujete si ujasnit, kudy chcete své podnikání směřovat?

V programu jste vítaná pokud byste ráda:

Získala prostor pro své vlastní úvahy podtržené mojí reflexí.

Posunula svoje podnikání v prostředí stejně naladěných žen.

Poznala, co je to být opravdu přijímaná taková, jaká jste. Se vším všudy.

Dostala se ke své vlastní podstatě.

Pochopila svoje vzorce chování a motivaci.

Dostala na povrch a pojmenovala nevyřčená témata.

Pracovala v prostředí, kde kritika a odsuzování nemá své místo.

Do programu nevstupujte pokud:

Chcete svoje vnitřní prožívání udržet v tichosti.

Potřebujete řešit jakékoliv technické záležitosti.

Nechcete posouvat své podnikání.

Nechcete jít do hloubky.

Ráda pracujete ve velké skupině účastnic.

Ráda dostáváte rady.

Jste spokojená s tím co máte a kde se nacházíte.

Jak pomohlo naslouchání ženám v programu?

První příběh

Při společném setkání přišla jedna žena velmi nazlobená. Svěřila se s tím, že jí rozčiluje konkurence, protože vypustila do světa velmi levnou službu. Tloukla se v ní zloba, že nízkou cenou sráží ostatní služby ve stejném prostředí a zároveň s ní měla soucit. Měla dojem, že si konkurence „natluče pusu“ a totálně se „vyšťaví“ za pár kaček. V běžných programech by asi získala rady „přestaň řešit konkurenci, každá jsme jedinečná, mysli na svojí hodnotu atd.“ Ona by si možná řekla, to je fakt, kašlu na to. Jenže ten hořký pocit uvnitř sebe by měla stále a čas od času by jí nahlodával a vyskakoval jako čertík z krabičky. Při naslouchání jsme se zaměřily na její pocity, co všechno se v ní v tu chvíli mísilo. Vyprávěla mi, co jí přišlo na mysl a co potřebovalo ven. Sdílela se mnou, proč jí to nenechává být klidnou. Po chvilce byla vidět úleva. Úleva z toho, že mohla svoje rozhořčení s někým sdílet a úleva v tom, že už se cítila mnohem klidnější. Zároveň na základěreflexe došla k uvědomění, že kámen úrazu není v nízké ceně konkurence. Díky společnému povídání si přišla na velmi důležitou podstatu. Moje klientka neměla vyřešenou svojí cenotvorbu. Začala pochybovat o tom, zda ona sama má svůj vlastní produkt „správně“ naceněný. Zda té ceně opravdu věří. Objevila svůj strach a nejistotu. A bylo to venku – nevěří si a není si jistá svými cenami. Následně tedy mohla začít pracovat na úpravě cen. S tím pak souvisel i větší vnitřní klid při propagaci produktů a jejich prodávání. Klientka si skrze „nelibý“ pocit z konkurence, mohla díky naslouchání vyřešit svojí sebehodnotu. 

Druhý příběh

Další ženě pomáhalo naslouchání při kampani. Mohla objevovat všechny svoje obavy a strachy a nacházet způsob, jak je přijmout, ale nenechat se jimi pohltit. Nemusela v sobě dusit žádné emoce ani ty negativní. Plakala i se smála. Sdílela úspěchy a nebála se podívat do očí neúspěchům. Přišla s napětím, odcházela s úlevou. Zjistila, proč je pro ní kampaň náročná. Co jí bere zbytečně mnoho energie. Čemu se přespříliš věnuje na úkor sebe. Také objevila svoje polohy, kdy si kampaň užívá. Z čeho si při kampani může vytvořit svůj zdroj. Prostě, jak si kampaň více užívat a na konci neodpadnout. Kdyby dostala naservírované rady – naplánuj si nějaký čas na odpočinek, připrav si dopředu texty a fotky do příspěvků, nebuď špatná z nízkých čísel účastníků, odvedlo by to její pozornost od vlastního prožitku. Něco by zabralo, jenže ona si na to přišla sama a to byl ten největší AHA moment. Nyní své kampaně miluje a užívá si je plnými doušky. 

Co o naslouchání říkají jiné podnikatelky?

Naslouchání s Tebou je prostě game changer. Našla jsem tolik odpovědí na své otázky, tolik rozuzlení svých obav, tolik pochopení. A nedal mi je nikdo z venčí. Našla jsem je v sobě a to díky Tobě. Jsem blíž sobě, jsem blíž klientkám, věci dávají větší smysl. Díky.
Petra Kohoutová
www.petbe.cz
Cítím z Tebe ohromnou sílu, pravdu, integritu, autenticitu. Jsi tu pro lidi, kteří už nepotřebují jen ty sladký slovíčka, který slouží jako náplast. Ty jsi člověk, se kterým se můžu pouštět do hlubších témat, do opravdovosti, do všeho, co rozpustí obal a dostaneme se k jádru věci. Ve svém životě jsem se na různých sezeních u různých lidí setkávala s tím, že jsme klouzali po povrchu a já se nedokázala dostat sama k sobě, k tomu sdělení ze svého nitra. Hráli jsme takovou hru, já odpovídala na otázky, ale nepouštěla jsem se do žádných hloubek. Na oko jsme byli oba spokojení, ale já vnitřně vnímala, že s tím nejsem v souladu, že je to prostě faleš i z mé strany. U Tebe mám pocit, že spolu můžeme hned mluvit na úrovni duší a moudra. S Tebou se dostanu rovnou tam dolů, do hloubky toho jádra, do hloubky toho, kde je to důležité. Tohle cítím se strašně málo lidmi, tohle si prostě hýčkej, protože Ty to v sobě máš. Umíš to otevřít v lidech, kteří jsou na to připravení.
Hana Moneam
www.natubea.cz
Hned po prvním setkání jsem byla okouzlená Radčiným klidem, jemností a zároveň hloubkou - vnímám, že naslouchání je velmi mocný nástroj, který opravdu dokáže proměnit mnohé - daleko více, než bychom čekali. Určitě budu Radku sledovat dál a tak nějak tuším, že by mi více aktivního naslouchání a méně mluvení udělalo moc dobře  Ona je to v podstatě docela zásadní změna postoje - a jsem vděčná, že mi ji Radka takto zviditelnila. Určitě doporučuju vyzkoušet, naslouchání je v našich životech víc než třeba.
Kateřina Vašáková
https://www.facebook.com/vesmirveversich
Zajímavé,.. naslouchání se zdá jako běžná věc, ale bohužel vůbec běžná není! (Často se nám dostává nevyžádaných rad, nezájmu, odsouzení, hodnocení nebo se prostě přejde na jiné téma.) Radka je velmi empatická žena s příjemným projevem;) a porozuměním. Co jsme řešily? Volaly jsme si přes zoom ve chvíli, kdy jsem měla plnou hlavu úkolů online podnikání. Do toho zvažování další podnikatelské příležitosti a jak vše skloubit. Místo časově náročného vypisování myšlenek do zápisníku jsem ocenila rychlost utřídění myšlenek a vyvození závěrů prostřednictvím naslouchání. Radku určitě doporučuji a naslouchání využiji jako efektivní nástroj čištění své hlavy. V roli kvantové terapeutky a koučky se to více než hodí;)
Kamča Linhartová
Kormidlo vlastního života