Umění naslouchat

Buď máma, která svým dětem dává bezpodmínečné přijetí a pochopení.

Buď máma, která v dětech rozvíjí emoční inteligenci.

Buď máma, která ví, jak řešit emoční výbuchy.

Buď máma, která umí naslouchat.

Začínáme 25. ledna

5 dní

5 videí v emailu

max 10 minut denně

Jak naslouchání dětem pomáhá?

zorientuje se v tom, co se právě odehrává

získá prostor pro volný průběh emocí

zjistí, kde je skutečný problém

učí se rozpoznat emoce

cítí přijetí a pochopení

nalezne nové cesty

pocítí úlevu

V jakých situacích vás naslouchání podpoří?

když se dítě dostane do emočně náročné situace, která vyústí v: pláč, vztek, zlobení

řeší nějaký problém

je přesycené dojmy

je emočně vyprahlé

něco se mu nelíbí

je unavené

neví si rady

má strach

…..

Kurzem vás provede Radka Schillerová

Radka Schillerova

 

Ráda podporuji rodiče na jejich cestě s dětmi.

V rámci kurzů Výchova bez poražených a Škola bez poražených předávám rodičům a pedagogům metody a nástroje, kterými lze nahradit zastaralé metody autoritářského a permisivního přístupu.

Naslouchání je mojí vášní a naplňuje mne, jeho předávání ostatním.

Od roku 2018 jsem certifikovaná lektorka komunikačních dovedností Gordon Institutu CZ a SK.

Jak naopak naslouchání pomohlo mým klientkám?

Marie Helen

Naslouchání...a taky otevřenost a bezpečný prostor, kde můžu svobodně povědět něco, okolo čeho chodím jako kolem horké kaše a netroufnu si to říct nikomu jinému. Najednou mám PROSTOR. Prostor, který Radka tak srdečně a vědomě vytváří a díky kterému "to" šlo ven. Prostor, který je provoněný láskyplnou pozorností, klidem a podporou.
https://mariehelen.cz

Tereza

Konzultace byla úžasná! Určitě mi byla ku prospěchu a pomohla mi vidět náhled celé situace, která momentálně mnou otřásala. Radčiny vhledy jsem si musela i zapsat, protože se k nim stále vracím a líbilo se mi její trefné pojmenování toho, co se dělo. Opravdu úžasný čas pro sebe a zároveň pomocný mně v dalších věcech! Radka má úžasnou, přátelskou a vřelou energii a příštup. Moc děkuji ❤ Doporočuji všem.​

Kamča

Zajímavé,.. naslouchání se zdá jako běžná věc, ale bohužel vůbec běžná není! (Často se nám dostává nevyžádaných rad, nezájmu, odsouzení, hodnocení nebo se prostě přejde na jiné téma.) Radka je velmi empatická žena s příjemným projevem;) a porozuměním. Co jsme řešily? Volaly jsme si pres zoom ve chvíli, kdy jsem měla plnou hlavu úkolů online podnikání. Do toho zvažování další podnikatelské příležitosti a jak vše skloubit. Místo časově náročného vypisování myšlenek do zápisníku jsem ocenila rychlost utřídění myšlenek a vyvození závěrů prostřednictvím naslouchání. Radku určitě doporučuji a naslouchání využiji jako efektivní nástroj čištění své hlavy. V roli kvantové terapeutky a koučky se to více než hodí;)

Renata

Aktivní naslouchání s Radkou mohu jen doporučit! Radčina otevřenost, usměvavost, přijetí, klid a laskavost působí velmi vlídně a profesionálně, neměla jsem potíže jí bez obav a s důvěrou svěřit cokoliv. Tvoří velmi podpůrný bezpečný prostor pro jakékoli téma. Průběžně mi dávala zpětnou vazbu tím, že shrnula slyšené, zároveň mě jemně naváděla k novým úhlům pohledu. Už samotné zformulování problému nahlas je velmi přínosné, pomáhá vidět další souvislosti a s Radčiným zapojením i východiska. Děkuji!